Home / Varistors, MOVs / SDVL5650SD600PTHS502
SDVL5650SD600PTHS502
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL5650SD600PTHS502
Description:
VARISTOR 76V 3000A 2220
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 15J
Product Status Active
Current - Surge 5 kA
Maximum AC Volts 46 V
Maximum DC Volts 60 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 83 V
Varistor Voltage (Min) 69 V
Varistor Voltage (Typ) 76 V