SFR18EZPJ120
Rohm Semiconductor
Product No:
SFR18EZPJ120
Description:
SULFUR TOLERANT CHIP RESISTORS :
Payment:
In Stock : 14955
Tolerance ±5%
Resistance 12 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±200ppm/°C