
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
SFR2500003908JA500
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 3.9 OHM 0.4W 5% AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1805
0.1805
10
0.152
1.52
25
0.1102
2.755
50
0.0798
3.99
100
0.05928
5.928
250
0.045448
11.362
500
0.035815
17.9075
1000
0.024795
24.795
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | SFR25 |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 3.9 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C |