Home / Oscillators / SG-8101CE 24.5535M-TBGSA0
SG-8101CE 24.5535M-TBGSA0
EPSON
Product No:
SG-8101CE 24.5535M-TBGSA0
Description:
SG-8101CE 24.5535M-TBGSA0: OSC M
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 24.5535 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Product Number SG-8101
Frequency Stability ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 6.8mA (Typ)