Home / Oscillators / SG-8101CE 25.0008M-TCHPA0
SG-8101CE 25.0008M-TCHPA0
EPSON
Product No:
SG-8101CE 25.0008M-TCHPA0
Description:
SG-8101CE 25.0008M-TCHPA0: OSC M
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 25.0008 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Product Number SG-8101
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 6.8mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 3.5mA