SG73P2ARTTD471G
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73P2ARTTD471G
Description:
RES 470 OHM 2% 1/2W 0805
Tolerance ±2%
Resistance 470 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number SG73P2
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±200ppm/°C