SH18B102K160CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
SH18B102K160CT
Description:
CAP CER 1000PF 16V X7R 0603
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1000 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C