SH21B105K160CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
SH21B105K160CT
Description:
CAP CER 1UF 16V X7R 0805
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.061" (1.55mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C