SH21B333K500CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
SH21B333K500CT
Description:
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.033 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C