SH31B224K100CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
SH31B224K100CT
Description:
CAP CER 0.22UF 10V X7R 1206
User Guide
Mfr Walsin Technology Corporation
Series SH
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.22 µF
Applications Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C