SH31B333K250CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
SH31B333K250CT
Description:
CAP CER 0.033UF 25V X7R 1206
Ratings -
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.033 µF
Applications Boardflex Sensitive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C