SH31B473K251CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
SH31B473K251CT
Description:
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1206
Ratings -
Features High Voltage, Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.047 µF
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C