SH31B824K500CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
SH31B824K500CT
Description:
CAP CER 0.82UF 50V X7R 1206
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.82 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C