SH31N100J102CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
SH31N100J102CT
Description:
CAP CER 10PF 1KV C0G/NP0 1206
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5684
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Features High Voltage, Soft Termination
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 10 pF
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C