
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
SI52208-A01AGM
Manufacturer:
Package:
48-QFN (6x6)
Batch:
-
Description:
LVCMOS CLOCK GENERATOR
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.0895
6.0895
10
5.47295
54.7295
25
5.1737
129.3425
80
4.484
358.72
230
4.254014
978.42322
490
3.817119
1870.38831
980
3.219265
3154.8797
2450
3.058306
7492.8497
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| PLL | Yes |
| Input | Clock, Crystal |
| Output | HCSL, LVCMOS |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe), Clock Generator |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 100MHz |
| Voltage - Supply | 1.5V ~ 1.8V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | SI52208 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 1:8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 48-QFN (6x6) |
| Differential - Input:Output | No/Yes |