
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
SI53102-A3-GMR
Manufacturer:
Package:
8-TDFN (1.4x1.6)
Batch:
-
Description:
IC CLK BUFFER PCIE 1:2 8TDFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.054
5.054
10
4.541
45.41
25
4.29324
107.331
100
3.72077
372.077
250
3.529934
882.4835
500
3.167414
1583.707
1000
2.671305
2671.305
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| PLL | No |
| Input | Clock |
| Output | Clock |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 100MHz |
| Voltage - Supply | 2.25V ~ 3.63V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | SI53102 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 8-TDFN (1.4x1.6) |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |