SI5335D-B11200-GM
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
SI5335D-B11200-GM
Package:
24-QFN (4x4)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC CLOCK GENERATOR 24QFN
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
PLL Yes with Bypass
Type Clock Generator
Input CMOS, HSTL, SSTL, Clock, Crystal
Output CML, HCSL, HSTL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, SSTL
Series MultiSynth™
Package Tray
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 24-VFQFN Exposed Pad
Product Status Active
Frequency - Max 200MHz
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.98V, 2.25V ~ 2.75V, 2.97V ~ 3.63V
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 1:4
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)