SI5338B-B11987-GM
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
SI5338B-B11987-GM
Package:
24-QFN (4x4)
Batch:
Datasheet:
Description:
I2C CONTROL, 4-OUTPUT, ANY FREQU
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
PLL Yes with Bypass
Input CML, CMOS, HCSL, HSCT, HSTL, LVDS, LVPECL, SSTL, Crystal
Output CML, HCSL, HSTL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, SSTL
Series MultiSynth™
Package Tray
Main Purpose Ethernet, Fibre Channel, PCI Express (PCIe), Telecom
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 24-VFQFN Exposed Pad
Product Status Active
Frequency - Max 350MHz
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.98V, 2.25V ~ 2.75V, 2.97V ~ 3.63V
Number of Circuits 1
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 3:4
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)