
SiTime
Product No:
SIT1602BI-32-33E-24.000000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
MEMS OSC XO 24.0000MHZ H/LV-CMOS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.1755
2.1755
10
2.1242
21.242
50
2.02274
101.137
100
1.769945
176.9945
500
1.719386
859.693
1000
1.466524
1466.524
2500
1.365388
3413.47
5000
1.314819
6574.095
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | SiTime |
| Type | XO (Standard) |
| Output | HCMOS, LVCMOS |
| Series | SiT1602B |
| Package | Strip |
| Ratings | - |
| Function | Enable/Disable |
| Frequency | 24 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Resonator | MEMS |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max) | 4.5mA |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |