
SiTime
Product No:
SIT1602BI-83-33N-30.000000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
MEMS OSC XO 30.0000MHZ H/LV-CMOS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.8335
1.8335
10
1.7537
17.537
50
1.71323
85.6615
100
1.468415
146.8415
500
1.427641
713.8205
1000
1.203298
1203.298
2500
1.142109
2855.2725
5000
1.101326
5506.63
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | SiTime |
| Type | XO (Standard) |
| Output | HCMOS, LVCMOS |
| Series | SiT1602B |
| Package | Strip |
| Ratings | - |
| Function | - |
| Frequency | 30 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Resonator | MEMS |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max) | 4.5mA |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |