Home / Oscillators / SIT3373AI-2E3-25NH614.400000
SIT3373AI-2E3-25NH614.400000
SiTime
Product No:
SIT3373AI-2E3-25NH614.400000
Manufacturer:
SiTime
Description:
MEMS OSC VCXO 614.4000MHZ LVDS
User Guide
Mfr SiTime
Type VCXO
Output LVDS
Series SiT3373, Elite Platform™
Package Strip
Function -
Frequency 614.4 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) ±145ppm