Home / Oscillators / SIT3373AI-4B3-28NX223.000000
SIT3373AI-4B3-28NX223.000000
SiTime
Product No:
SIT3373AI-4B3-28NX223.000000
Manufacturer:
SiTime
Description:
MEMS OSC VCXO 223.0000MHZ HCSL
User Guide
Mfr SiTime
Type VCXO
Output HCSL
Series SiT3373, Elite Platform™
Package Strip
Function -
Frequency 223 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) ±345ppm