Home / Oscillators / SIT3373AI-4B3-33NZ250.000000
SIT3373AI-4B3-33NZ250.000000
SiTime
Product No:
SIT3373AI-4B3-33NZ250.000000
Description:
MEMS OSC VCXO 250.0000MHZ HCSL
Function -
Frequency 250 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) ±1545ppm