
SiTime
Product No:
SIT8919BA-83-XXS-120.000000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
MEMS OSC XO 120.0000MHZ LVCMOS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.754
10.754
10
10.07855
100.7855
50
9.74282
487.141
100
9.4069
940.69
500
9.070904
4535.452
1000
8.398988
8398.988
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | SiTime |
| Type | XO (Standard) |
| Output | LVCMOS, LVTTL |
| Series | SiT8919B |
| Package | Strip |
| Ratings | - |
| Function | Standby (Power Down) |
| Frequency | 120 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Resonator | MEMS |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Voltage - Supply | 2.25V ~ 3.63V |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Supply (Max) | - |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |