SL-132-TT-11
Samtec Inc.
Product No:
SL-132-TT-11
Description:
CONN RCPT 32POS 0.1 TIN PCB
Payment:
In Stock : 1122
Number of Rows 1
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Black
Insulation Height 0.132" (3.35mm)
Ingress Protection -
Base Product Number SL-132
Insulation Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Number of Positions 32
Row Spacing - Mating -
Contact Finish - Post Tin
Contact Length - Post 0.108" (2.75mm)
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C