SLM80P6Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
SLM80P6Q
Description:
SEN SLOT 80MM PNP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 9
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series SLM
Package Box
Cable Length -
Light Source LED
Response Time 500µs
Product Status Active
Sensing Method -
Adjustment Type Adjustable, Potentiometer
Sensing Distance 3.150" (80mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IP67
Base Product Number SLM80P6
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 60°C