SLO30VB6Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
SLO30VB6Q
Description:
SEN SLOT 30MM 1 NPN 1 PNP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series SLO
Package Box
Cable Length -
Light Source Infrared (890nm)
Response Time 1ms
Product Status Active
Sensing Method -
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.181" (30mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IP67
Base Product Number SLO30VB6
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C