SLO30VB6YQ
Banner Engineering Corporation
Product No:
SLO30VB6YQ
Description:
SEN SLOT 30MM 1 NPN 1 PNP
Light Source Infrared (890nm)
Response Time 300µs
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.181" (30mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IP67
Base Product Number SLO30VB6
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C