SLO30VP6YQPMADO
Banner Engineering Corporation
Product No:
SLO30VP6YQPMADO
Description:
SEN SLOG 30.2MM PNP DARK
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Light Source Infrared (890nm)
Response Time 300µs
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.181" (30mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IP67
Base Product Number SLO30VP6
Output Configuration PNP - Dark-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C