
YAGEO
Product No:
SLR500JB-0R027
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 0.027 OHM 5% 5W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8835
0.8835
10
0.7657
7.657
25
0.6726
16.815
50
0.61465
30.7325
100
0.533425
53.3425
250
0.463828
115.957
500
0.384978
192.489
1000
0.313082
313.082
5000
0.298699
1493.495
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | SLR |
| Package | Bulk |
| Features | Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 27 mOhms |
| Composition | Ceramic |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.551" L x 0.197" W (14.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.748" (19.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | - |