SLW-115-01-G-D
Samtec Inc.
Product No:
SLW-115-01-G-D
Description:
CONN RCPT 30POS 0.1 GOLD PCB
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 216
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Fastening Type Push-Pull
Number of Rows 2
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Voltage Rating -
Contact Material Phosphor Bronze
Insulation Color Black
Insulation Height 0.180" (4.57mm)
Number of Positions 30
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post Gold
Contact Length - Post 0.115" (2.92mm)
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mated Stacking Heights 6.09mm