
Ohmite
Product No:
SM102035004FE
Manufacturer:
Package:
Radial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 5M OHM 1% 1W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.8665
3.8665
10
3.4542
34.542
50
2.97065
148.5325
100
2.55607
255.607
500
2.003436
1001.718
1000
1.761642
1761.642
5000
1.699464
8497.32
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | Slim-Mox |
| Package | Bulk |
| Features | High Voltage, Non-Inductive |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 5 MOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.580" L x 0.100" W (14.73mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.340" (8.64mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial |
| Temperature Coefficient | 50ppm/°C |