Home / TVS Diodes / SM15T100CAHM3/I
SM15T100CAHM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SM15T100CAHM3/I
Package:
DO-214AB (SMC)
Description:
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO214AB
Product Status Discontinued at Digi-Key
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Base Product Number SM15T100
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection No
Bidirectional Channels 1
Capacitance @ Frequency -
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Voltage - Breakdown (Min) 95V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11A