Home / TVS Diodes / SM15T10AHM3/I
SM15T10AHM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SM15T10AHM3/I
Package:
DO-214AB (SMC)
Description:
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC DO214AB
Product Status Discontinued at Digi-Key
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Base Product Number SM15T10
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection No
Capacitance @ Frequency -
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels 1
Voltage - Breakdown (Min) 9.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.55V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 103A