Home / TVS Diodes / SM15T18AHE3/9AT
SM15T18AHE3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SM15T18AHE3/9AT
Package:
DO-214AB (SMCJ)
Description:
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO214AB
Product Status Discontinued at Digi-Key
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Base Product Number SM15T18
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection No
Capacitance @ Frequency -
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Unidirectional Channels 1
Voltage - Breakdown (Min) 17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 25.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 59.5A