Home / TVS Diodes / SM15T22CAHM3/H
SM15T22CAHM3/H
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SM15T22CAHM3/H
Package:
DO-214AB (SMC)
Description:
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO214AB
Product Status Discontinued at Digi-Key
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Base Product Number SM15T22
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection No
Bidirectional Channels 1
Capacitance @ Frequency -
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Voltage - Breakdown (Min) 20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 49A