Home / TVS Diodes / SM15T24AHE3/57T
SM15T24AHE3/57T
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SM15T24AHE3/57T
Package:
DO-214AB (SMCJ)
Description:
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO214AB
Product Status Discontinued at Digi-Key
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Base Product Number SM15T24
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection No
Capacitance @ Frequency -
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Unidirectional Channels 1
Voltage - Breakdown (Min) 22.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 33.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 45A