Home / TVS Diodes / SM15T30CA-E3/57T
SM15T30CA-E3/57T
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SM15T30CA-E3/57T
Package:
DO-214AB (SMCJ)
Description:
TVS DIODE 25.6VWM 41.5VC DO214AB
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1615
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type Zener
Series SM15T, TransZorb®
Package Tape & Reel (TR)
Applications General Purpose
Mounting Type Surface Mount
Package / Case DO-214AB, SMC
Product Status Active
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Base Product Number SM15T30
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection No
Bidirectional Channels 1
Capacitance @ Frequency -
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Voltage - Breakdown (Min) 28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 41.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 25.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 36A