Home / TVS Diodes / SM15T33A-E3/57T
SM15T33A-E3/57T
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SM15T33A-E3/57T
Description:
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO214AB
Product Status Active
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Base Product Number SM15T33
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels 1
Voltage - Breakdown (Min) 31.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33A