Home / TVS Diodes / SM15T33A-M3/9AT
SM15T33A-M3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SM15T33A-M3/9AT
Package:
DO-214AB (SMCJ)
Description:
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO214AB
Type Zener
Series SM15T, TransZorb®
Package Tape & Reel (TR)
Applications General Purpose
Mounting Type Surface Mount
Package / Case DO-214AB, SMC
Product Status Active
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Base Product Number SM15T33
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection No
Capacitance @ Frequency -
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Unidirectional Channels 1
Voltage - Breakdown (Min) 31.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33A