Home / TVS Diodes / SM15T39A-E3/57T
SM15T39A-E3/57T
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SM15T39A-E3/57T
Description:
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO214AB
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 536
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Status Active
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Base Product Number SM15T39
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels 1
Voltage - Breakdown (Min) 37.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 28A