
STMicroelectronics
Product No:
SM2T18A
Manufacturer:
Package:
DO-216AA
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC DO216AA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6935
0.6935
10
0.60895
6.0895
100
0.46664
46.664
500
0.368923
184.4615
1000
0.295136
295.136
2000
0.267472
534.944
5000
0.266048
1330.24
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | Zener |
| Series | SM2T, TRANSIL™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-216AA |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 200W |
| Base Product Number | SM2T18 |
| Operating Temperature | - |
| Power Line Protection | No |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | DO-216AA |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 17.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 26V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 16V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 7A |