SM30PEL-35548
Banner Engineering Corporation
Product No:
SM30PEL-35548
Description:
SM30PEL-35548 DC MULTIPLEX HIGH
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series SM30
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared (880nm)
Response Time 10ms
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Adjustment Type -
Sensing Distance 492.13' (150m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67, NEMA 6P
Output Configuration -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C