SM30PRLB W/30
Banner Engineering Corporation
Product No:
SM30PRLB W/30
Description:
SM30 SERIES: RECEIVER - FREQUENC
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series SM30
Package Box
Cable Length 354.33" (9m)
Light Source Infrared LED
Response Time 10ms
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Adjustment Type -
Sensing Distance 492.13' (150m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67, NEMA 6P
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -40°C ~ 70°C