SM30SRLB W/30
Banner Engineering Corporation
Product No:
SM30SRLB W/30
Description:
SM30 SERIES: RECEIVER - FREQUENC
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series SM30
Package Box
Cable Length 354.33" (9m)
Light Source Infrared (880nm)
Response Time 10ms
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Adjustment Type -
Sensing Distance 492.13' (150m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C