SM30SRLMC1 W/30
Banner Engineering Corporation
Product No:
SM30SRLMC1 W/30
Description:
SM30 SERIES: RECEIVER - FREQUENC
Package Box
Cable Length 354.33" (9m)
Light Source Infrared (880nm)
Response Time 10ms
Sensing Distance 492.13' (150m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C