SM30SRLMHSC
Banner Engineering Corporation
Product No:
SM30SRLMHSC
Description:
SM30 SERIES: STAINLESS STEEL BAR
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared LED
Response Time 1ms
Sensing Distance 492.13' (150m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67, NEMA 6P
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -40°C ~ 70°C