SM312FM10
Banner Engineering Corporation
Product No:
SM312FM10
Description:
SM312FM10 MINIBEAM SCANNER
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series MINI-BEAM®
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared (880nm)
Response Time 1ms
Product Status Active
Sensing Method Fiber Optic
Adjustment Type Adjustable, Potentiometer
Sensing Distance -
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 1, 2, 3, 3S, 4, 4X, 6, 12, IEC IP67
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 70°C