SMA30PELC
Banner Engineering Corporation
Product No:
SMA30PELC
Description:
SM30 SERIES: EMITTER - FREQUENCY
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series SM30
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared
Response Time -
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Adjustment Type -
Sensing Distance 492.13' (150m)
Voltage - Supply 12 ~ 240VAC, 10 ~ 30VDC
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number SMA30
Output Configuration -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C