SMA30SELC
Banner Engineering Corporation
Product No:
SMA30SELC
Description:
SM30 SERIES: EMITTER - FREQUENCY
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared
Response Time -
Sensing Distance 492.13' (150m)
Voltage - Supply 12 ~ 240VAC, 10 ~ 30VDC
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number SMA30
Output Configuration -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C